Przed przybyciem szczeniaka do domu, należy zabezpieczyć wszystkie miejsca, które mogą się stać potencjalnym zagrożeniem dla nowego przybysza.

  • Chowamy kable.
  • Zabezpieczamy wąskie/wysokie miejsca aby uchronić zwierzaka przed przypadkowym utknięciem/upadkiem.
  • Sprawdzamy czy nie ma dziur w płocie.
  • Uważamy na nawozy chemiczne oraz środki owadobójcze.
  • Jeżeli posiadamy trujące rośliny, należy przestawić je w miejsce niedostępne dla psa.

Lista niebezpiecznych roślin dla psa

Poniższe rośliny nigdy nie powinny trafić do psiej mordki!

Zabawki


Zabawki powinny być wykonane z nietoksycznych oraz bezpiecznych dla psa materiałów. Nie kupujemy tanich zabawek w chińskich sklepach. Osobiście polecam zabawki firmy Sumplast – są to wysokiej jakości polskie produkty w przystępnych cenach a co najważniejsze – bezpieczne dla psiaka
http://sumplast.com/pl/

Gdy pies się nudzi …

Zostawiając psa samego w domu, warto zagwarantować mu rozrywkę aby nie niszczył mieszkania. Świetnym rozwiązaniem są zabawki na smakołyki oraz męczące psi umysł.

Zabawka na smakołyki

Zabawka Kong oraz zabawka smakowa Sumplast

Mamy różne rodzaje zabawek na smakołyki. Najbardziej popularne to te w typie kong. Kong jest gumowym stożkiem, który możemy napełnić różnym typem jedzenia. Zabawka ta działa uspokajająco poprzez wyjadanie smakołyków z głębin. Konga możemy zamrozić, przez co świetnie się sprawdza w upalne dni.

Inne rodzaje zabawek na smakołyki znajdziemy w poniższym linku:

https://toys4dogs.pl/zabawki-na-smakolyki,c31.html

Mata węchowa.

Jest to świetna zabawka, którą możemy sobie zrobić sami. Zabawki węchowe to ciekawy sposób na rozładowanie energii psa a także zapewnienie mu rozrywki na czas naszej nieobecności.

Jak zrobić matę węchową?

Smaczki i gryzaki

Osobiście preferuję gryzaki pochodzenia naturalnego- chodzi mi o suszone penisy, tchawice, uszy oraz inne.
Ze względu na wymianę zębów, szczeniak ma dużą potrzebę gryzienia, która powinna być zaspokojona.

Suszona tchawica wołowa

Jeżeli nie pomożemy naszemu przyjacielowi to ofiarą pogryzienia mogą stać się przedmioty codziennego użytku, meble a nawet ściana!

Ivan wie co dobre 🙂

Polecane sklepy:

https://lordzeton.pl/

Obroże, smycze…

Co wybrać? Zapewne większość z nas najchętniej zainwestuje w smycz automatyczną! Nie ma nic wygodniejszego niż swobodnie biegający szczeniak a my mamy kłopot z głowy!

Bzdura! Osobiście z całego serca odradzam szczeniakom smycz w typie flexi! Ten rodzaj smyczy posiada rozciąganą linkę, która praktycznie cały czas jest napięta. Pies jest nagradzany “wolnością” a w międzyczasie odczuwa napięcie. Jeżeli po nieustannym użytkowaniu smyczy automatycznej, przerzucimy się na smycz miejską to zauważymy problem- nasz pies ciągnie… Innymi słowy – używając smyczy automatycznej uczymy naszego psa ciągnąć.

Co w takim razie kupić dla szczeniaka?

“zwykłą” “tradycyjną” smycz o długości około 2 metrów oraz obrożę na klamrę. Obwód szyi dorosłej shiby to około 36 cm. U szczeniaka to mniej- więcej 25-30.

Oprócz smyczy polecam zaopatrzyć się w linkę treningową.

Podkłady higieniczne

Podkłady o rozmiarach 60×40 cm będą doskonałe. Wpisujemy na allegro magiczne “podkłady 40×60 100szt” po czym znajdujemy aukcje, gdzie jest dużo i tanio. Podkłady sprzedawane w sklepach zoologicznych to dokładnie to samo z podbitą ceną bo są to przecież “specjalne podkłady dla psa”.

Legowisko

Legowisko powinno być bezpieczne. Ząbkujące szczenię ma potrzebę gryzienia dlatego odradzam wiklinowe kosze. Pies może w taki sposób skaleczyć dziąsła.


Polecam plastikowe legowisko.

Szczeniak się nim nie skaleczy a także łatwo je wyczyścić. Oczywiście jak piesek podrośnie to możemy zainwestować w coś wygodniejszego 🙂 .